Transsibiřská magistrála – co jíst ve vlaku?

Tohle je otázka, kterou si taky položíte, jakmile se začnete na cestu připravovat.

Čínské polévky – to bude možná vaše první myšlena. Po výživové stránce je to ale tragédie.

Tak co dál? Oplatky, různé tyčinky – budou z vás cvalíci, když budete jen ležet na palandě a cpát se sladkým.

Oříšky a sušené ovoce jsou fajn doplněk, ale nemohla bych je jíst od rána do večera.

Mě se skvěle osvědčily kaše od JAPŮ.

Kaše ve vlaku

A proč mě tenhle způsob stravování tak nadchnul? Hledala jsem kvalitní a zdravé jídlo, které se nezkazí a bude mít dobré výživové hodnoty. Hlavně tu dřišťálovou jsem si úplně zamilovala! Kaše jsou bez přidaného cukru, ovoce je neproslazované, nesířené, jsou přirozeně bezlepkové a navíc Jani nepoužívá nic extrudovaného. Na webu se ale dočtete mnohem víc.

Také mi šlo o to, aby vše bylo skladné a pohodlné na přepravu. Rozumějte aby se to nepoškodilo, když to nacpu do krosny se kterou se nebude zacházet úplně nejjemněji.

Kaše proto byly tím nejlepším nápadem. Můžete si je různě vylepšit, ale v případě nouze vám stačí jen teplá voda ze samovaru, který je v každém vlaku. Misku a lžíci pak snadno na toaletě opláchnete. Nic nezůstane mastné, ani ulepené.

Samovar

Navíc se vám dehydrovaná kaše opravdu nemůže zkazit, rozbít, pomačkat! Dřišťálovou a hruškovou jsem měla na snídani, špenátovou a řepovou většinou jako oběd.

Pytlíky mají praktický zip-lock uzávěr. Můžete je po vypotřebování obsahu i znovu použít. Což je nejen ekologický krok, ale hlavně je to fajn mít v sáčku třeba oříšky – takovýhle uzavíratelný sáček se neroztrhne, ani nevysype do batohu.

A to mluvím z vlastní zkušenosti – rozinky, které se v Mongolsku prodávaly v obyčejném pytlíku jsem vybírala z vnitřních záhybů batohu ještě nějaký čas po návratu.

Zip-lock uzávěr

Samozřejmě takovéhle kaše využijete nejen při jakémkoliv cestování, ale taky doma nebo v kanceláři – fantazii se meze nekladou.

Kaše v Mongolsku

Neméně důležitým faktorem pro mě je, že Jani Půlpánová vyrábí kaše Japů v Česku a často i za použití lokálních surovin.

Kaše si můžete objednat tady: www.japu.cz

Kaše v Číně

Anna Škvařilová
Miluji cestování, svobodu a dobrodružství. Mou vizí je rozšiřovat lidem obzory. Ve světe se dozvíte a naučíte spoustu užitečných věcí a zbavíte se mnoha zažitých stereotypů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů