Online jazyky – recenze aplikace pro učení jazyků

Fuerteventura

Jaké to je, učit se angličtinu online? Vyzkoušela jsem aplikaci Online jazyky a v tomto článku se s vámi podělím o své dojmy a postřehy.

Kromě recenze a spousty užitečných informací, vám v závěru článku přináším i mé oblíbené a léty prověřené tipy na zdokonalení se v cizích jazycích.

Pokud si budete chtít některý z kurzů Online jazyky zakoupit, využijte slevový kód ORPAVDUZACNU2021získáte slevu 25%. Kurzy si můžete prohlédnout TADY.

Nikdy jsem nebyla úplně velký fanoušek výukových aplikací, nebo jsem jen nenarazila na styl výuky, který by mi sedl.

To se ale změnilo letos v létě, kdy jsem pro zdokonalení se v angličtině vyzkoušela aplikaci Online jazyky. Recenze vám ukáže klady i zápory tohoto způsobu studia. Tak pojďme na to. 🙂

Online jazyky nástěnka

Pro koho je online studium vhodné?

Pro všechny! Studovat můžete kdykoliv a kdekoliv, kde máte připojení k internetu.

Nemusíte dojíždět na kurz, nemusíte si shánět lektora, nemusíte dokonce ani vstávat z postele. 😀

Ať už jste vytížený manažer, student, zaneprázdněná maminka – zkrátka člověk co potřebuje šetřit čas, nebo naopak máte času spoustu a chcete se ponořit do studia kdykoliv máte chuť. Tento styl výuky je velmi vhodný.

I když je pravidelnost a píle při studiu jazyka velmi důležitá, někdy se nám prostě nedaří, nemáme energii ani chuť se čemukoliv věnovat. Nebo třeba vyrazíme někam na dovolenou. Zkrátka učení nepřichází v úvahu. Díky online aplikaci studujete podle svého tempa a nemusíte se stresovat tím, že vám propadne zaplacená hodina v jazykovce.

Znám to sama. Ve chvíli kdy si něco naplánuju, zaplatím si permanentku nebo nějaký kurz, věci se začnou komplikovat a moje plány se postupně rozplývají. S online aplikací mě netrápí žádné náhlé změny v programu, protože si studium snadno přesunu na pozdější čas, nebo na další den.

Navíc v současné době, kdy nikdo neví co bude za týden je docházka do prezenčního kurzu docela nejistá záležitost.

Podle studií stačí věnovat jazyku jen 20 minut denně, abyste dosáhli požadovaných výsledků. To je celkem snadno realizovatelné, co říkáte?

Mobilní aplikace Online Jazyky

Jaké jazykové kurzy Online jazyky nabízí?

V nabídce je 6 jazyků: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština a ruština.

Ke každému jazyku jsou vždy k dispozici různé úrovně – od kurzů pro úplné začátečníky, až po kurzy pro velmi pokročilé studenty (A1 – C2).

Online jazyky

Online jazyky mají kurzy vhodné nejen pro individuální studenty, ale také pro firmy a školy. Těm se může hodit informace, že pomocí speciálních nástrojů mohou sledovat jazykové pokroky svých zaměstnanců/studentů.

V angličtině a němčině navíc najdete i speciální témata cílená pro různé potřeby studentů: obchodní angličtina/němčina, angličtina/němčina pro maturanty, angličtina/němčina pro účetní, pro manažery, různé kurzy pro malé děti…Podívejte se na širokou nabídku sami. 🙂

Online jazyky mobilní aplikace

Celý kurz je rozdělen do několika lekcí, ve kterých se zabýváte různými tématy, díky kterým si hravou formou učivo zapamatujete.

Na konci každé sekce vás čeká dílčí opakování učiva a na závěr celého kurzu je nachystaný závěrečný test. Po jeho absolvování obdržíte certifikát, který můžete použít například při pracovním pohovoru, nebo kdekoliv jinde, kde potřebujete prokázat dosaženou úroveň vzdělání.

Možná vás zajímá, jaká bude asi cena. Online jazyky nabízí širokou škálu kurzů, kde se samotná cena odvíjí vždy od konkrétní varianty, kterou si zvolíte. Bližší informace o cenách získáte TADY. Nezapomeňte, že můžete využít slevový kód ORPAVDUZACNU2021získat slevu 25%.

Jak probíhá výuka s aplikací Online jazyky?

Studovat můžete pomocí počítače, mobilu nebo tabletu. Novou aplikaci pro mobilní telefony najdete buď v Google Play nebo v App Store – do vyhledávače zadejte Online jazyky a ihned můžete instalovat.

Online jazyky mobilní aplikace

Ať už přes počítač nebo přes mobil – vždy se přihlašujete stejnými přihlašovacími údaji. Vše je propojené a vy můžete libovolně kombinovat techniku se kterou studujete. Také máte jazykový kurz kdykoliv a kdekoliv po ruce.

Systém sám hlídá, kde jste minule skončili a automaticky pokračujete dalším úkolem. Vše je velmi intuitivní.

Výuka probíhá především zábavně. To je asi to nejpodstatnější, co chcete vědět. 🙂 Výukových aplikací jsem vyzkoušela několik a většinou jsem se k nim po pár dnech už nevrátila. Prostě mě to nebavilo.

Tady je to ale jinak. Hned po přihlášení vám naservírují úvodní video s informacemi a instrukcemi takže začátek je snadný. Mimochodem videí i těch vtipných najdete v kurzu spoustu. Je to příjemné osvěžení.

Obsah kurzu

Na začátku lekce jsou pro vás připravená slovíčka, která se v lekci budou objevovat a která se budete učit. Pomocí různých metod si slovíčka procvičujete, nahráváte si svou výslovnost a porovnáváte ji s rodilým mluvčím.

Učení si můžete jednoduše přizpůsobit svým potřebám. Například slovíčka můžete studovat i trénovat třeba na procházce, nebo při jízdě v autě – můžete si je totiž stáhnout jako mp3 soubor.

Online jazyky slovíčka ke stažení

V každé lekci vás čekají desítky různých cvičení, které mají zábavnou formu a příjemnou délku – cvičení vám zabere jen pár minut.

Každé cvičení máte rovnou vyhodnocené a vidíte, jak na to jste, kde máte mezery a na co se potřebujete více zaměřit. Každé cvičení můžete opakovat podle potřeby.

K tomu se skvěle hodí funkce záložky. Tu použijete tehdy, když se chcete k nějakému cvičení vrátit a zopakovat si ho v budoucnosti. V sekci záložky vždy najdete vše, co si označíte.

Můžu si to vyzkoušet zdarma?

Samozřejmě!

Vyberte si jazykový kurz který by vás zajímal a můžete hned začít. K dispozici máte celou jednu kapitolu kurzu. Vyzkoušíte si aplikaci i všechny styly a varianty výuky.

Online jazyky

Zkušební verze není časově omezená, takže máte čas si všechen materiál projít a také popřemýšlet, zda jste si zvolili správnou úroveň jazykové znalosti.

Jazykový kurz si zdarma vyzkoušíte TADY.

Pokud si nejste jistí, jakou úroveň jazyka máte, udělejte si TENTO test. Rychleji si tak ohodnotíte své jazykové znalosti a lépe se rozhodnete, jakou úroveň chcete dále studovat.

Test jazykové úrovně si můžete kdykoliv zopakovat a snadno si tak ověřit svůj postup ve studiu.

Momentálně jsou k dispozici vstupní testy pro tyto jazyky:

Mobilní aplikace

Jaké metody výuky aplikace nabízí?

 • Přiřazování slov do prázdných míst nebo přiřazování správných odpovědí.
 • Doplňování slov i souvětí.
 • Luštění křížovek.
 • Skládání vět z předem daných slov.
 • Sledování a poslech videa za účelem porozumění textu
 • Poslech za účelem porozumění textu
 • Poslech slovíček a jejich opakování a nahrávání vlastní výslovnosti, kterou si pak můžete porovnat s rodilým mluvčím a ohodnotit výsledek.
 • Slovíčka ke stažení ve třech variantách – kartičky k vytisknutí, klasický seznam a mp3 soubor k poslechu.
 • V aplikaci snadno získáte své podrobné studijní statistiky – čas strávený studiem, celkové výsledky vzdělávání nebo třeba úspěšnost a chybovost.
 • Přes Skype si také můžete popovídat s lektorem, nebo s rodilým mluvčím. Můžete probrat látku, která vám úplně nejde nebo si jen tak potrénovat konverzaci.
 • Za příplatek se můžete zúčastnit Skype koference s dalšími studenty, kde můžete v diskuzi trénovat své jazykové znalosti.

Přehledné menu vás ke všemu vždy intuitivně navede.

Online jazyky záložky

Můj názor na Online jazyky

Zatím se mi to líbí a stále mě to baví.

Líbí se mi moderní pojetí studia, chytré funkce a intuitivní používání.

Díky příjemné délce jednotlivých úkolů jsem se nemusela trápit dlouhým a vyčerpávajícím studiem, nezačala jsem myšlenkami odbíhat od tématu a prokrastinovat.

Kdykoliv jsem se mohla vrátit k předchozím úkolům a projít si je znovu.

Taky se mi líbilo že každá lekce byla vždy nějak tématicky pojata. Kromě angličtiny jsem si tedy opakovala i zajímavosti z historie nebo přírody.

Mobilní aplikace Online jazyky

Plusy a mínusy studia

Plusy

 • Certifikát po skončení studia
 • Učení na mobilu, počítači nebo tabletu
 • Zkušební verze zdarma
 • Vstupní test zdarma
 • Časová flexibilita
 • Spousta materiálů ke stažení
 • Doživotní přístup ke kurzům
 • Soukromí při studiu, nemusíte se stydět
 • Úspora času (nemusíte dojíždět)
 • Denně stačí i 20 minut studia
 • Velmi odlišný přístup k učení
 • Interaktivní výuka s moderními funkcemi
 • Zábavný způsob učení
 • Sledujete a vyhodnocujete si statistiky studia

Mínusy

 • Pro studium potřebujete připojení k internetu.
 • Online studium vyžaduje určitý čas na počítači nebo mobilu
 • Vlastní motivace ke studiu
 • Možnost prokrastinace místo studia
 • Ruština a Italština má užší nabídku kurzů
 • V mobilní aplikaci se občas může vyskytnout chyba
 • Studium může být návykové.
Online jazyky video

Bonus: Tipy k dalšímu studiu jazyka

Moje tipy pro zlepšení jazykové znalosti vás asi nijak nepřekvapí, jsou ohrané a setkáváte se s nimi všude. Ale to je právě ono! Je prokázané že fungují. Sama na sobě to mám za ta léta ověřeno.

Obklopte se daným jazykem co nejvíc to půjde!

 • Poslouchejte písničky, čtěte si texty, překládejte si je (na internetu je dneska k dostání všechno). Když písničku později znovu uslyšíte už jí budete rozumět, část textu už si budete pamatovat, a to znamená že mu porozumíte i v běžné konverzaci.
 • Sledujte filmy a seriály v originále, ideálně zkuste vynechat i titulky, pokud už jste pokročilejší. Nemusíte hned všemu rozumět, ale nasajete přízvuk, styl mluvení, větnou skladbu atd.
 • Čtěte cizojazyčné knihy. I pokud jste začátečník! Na trhu je k dostání spousta knih ve zjednodušené úpravě právě pro začátečníky. A pokud už jste pokročilejší, v klidu si kupte originální knihu. Opět nemusíte všemu hned rozumět, také si vše nemusíte překládat slovo od slova. Kontext některých neznámých slov si z textu jednoduše odvodíte a naučíte se tak mnohem víc než při šprtání samostatných slovíček.

Závěrem…

Naučit se cizí jazyk vyžaduje čas, píli a odhodlání. Stejně tak jako naučit se chodit, nebo psát. Nenechte se tedy odradit tím, že vám to hned nejde. Chodit jste taky nezačali hned, možná jste mezitím zažili i pěkné karamboly, ale dneska už vám to jde dobře, ne? 😊

Buďte trpěliví, věnujte učení svůj čas a radujte se i z drobných úspěchů. Lenost a pohodlnost nás občas přemluví k tomu, že je lepší nic nedělat ale nedovolte jim, aby vás odvrátili od vytouženého cíle. Rozumět cizím jazykům je krásné a přinese vám to mnoho nových zážitků, nevzdávejte to!

Vyberte si svůj jazykový kurz TADY.

A pokud se přece jen chcete radši válet, dejte si čaj nebo kafčo. Třeba z tohohle hrnečku 😀

Plecháček
Plecháček
Anna Škvařilová
Miluji cestování, svobodu a dobrodružství. Mou vizí je rozšiřovat lidem obzory. Ve světe se dozvíte a naučíte spoustu užitečných věcí a zbavíte se mnoha zažitých stereotypů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů