Očkování do zahraničí

Hodně z nás se chystá strávit zimní dovolenou v teplých krajích, a tak je potřeba si zavčas zjistit informace o očkování.

Ve chvíli, kdy začnete plánovat svoji cestu do zahraničí, je potřeba zvážit i zdravotní rizika, která může pobyt v dané zemi přinést. Pozornost je třeba zaměřit nejen na povinná očkování, ale i na ta doporučená. Je lepší zdravotním komplikacím předcházet, než si na vlastní kůži vyzkoušet kvalitu místních zdravotnických zařízení. 🙂

Některá očkování se musí aplikovat ve více dávkách a některá začínají účinkovat až s odstupem, takže se určitě vyplatí začít očkování řešit co nejdříve. I pokud vám ale zbývá třeba jen pár dní do odletu, kontaktujte odborníky a zachraňte co se dá.

Já si informace nejraději hledám TADY.

Aktuální epidemiologickou situaci zase můžete sledovat ZDE.

qtq80-c8qKod

ZÁKLADNÍ OČKOVÁNÍ PRO CESTOVATELE:

  • Tetanus – proti tetanu bychom měli být všichni očkovaní, ale toto očkování je potřeba každých 10-15 let obnovit. Termín přeočkování si musí každý pohlídat sám, preventivní očkování je plně hrazeno pojišťovnou.
  • Žloutenka typu A + B – lze očkovat samostatně nebo A+B v kombinaci. Od toho se odvíjí počet očkovacích dávek i časový rozestup mezi jednotlivým očkováním. Ochrana po očkování je dlouhodobá až doživotní.
  • Břišní tyfus – Infekční onemocnění, které se vyskytuje hlavně v méně vyspělích zemích. Očkuje se jednorázově a dá se kombinovat i s vakcínou na hepatitidu A. Přeočkování je žádoucí po třech letech.

Základní balíček očkování (Tetanus a žloutenka) využijete nejen v zahraničí, ale i v tuzemsku. Vyplatí se tedy, i pokud necestujete příliš často.

20150707_165932~2

Každá země má svá rizika.

Netřeba ale zbytečně plašit – stačí se dobře připravit. Tady se můžete informovat, jaké očkování je povinné a doporučené do vámi zvolené lokality.

Potřebujete vystavit mezinárodní očkovací průkaz? Není to vůbec složité.

Ceny očkování se liší vakcínu od vakcíny a svůj podíl má i počet dávek, který je potřeba naočkovat. Abyste i toto mohli započítat do svých cestovatelských nákladů, informujte se o cenách zde. Některé pojišťovny (třeba VZP) přispívají na očkování do zahraničí, informujte se a využijte této možnosti. Z mých zkušeností to funguje bez problému. 🙂

Přeji nám všem, abychom očkování zvládli bez problémů…já je teda úplně nesnáším. 😀

DSCN1478

Anna Škvařilová
Miluji cestování, svobodu a dobrodružství. Mou vizí je rozšiřovat lidem obzory. Ve světe se dozvíte a naučíte spoustu užitečných věcí a zbavíte se mnoha zažitých stereotypů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů