Francie – Grand canyon du Verdon a jezero Sainte Croix

Azurové pobřeží není jen o věhlasných městech jako jsou Nice a Saint Tropez a koupání v průzračném moři. Najdete zde i spoustu jiných pokladů.

Jedním z nich je i Grand kaňon du Verdon a jezero Sainte Croix.

Můj francouzský kolega, který žije v Marseille říká, že se v létě s rodinou nechodí koupat k moři, protože je tam strašně moc turistů, ale že jezdí k jezeru Sainte Croix. Co víc chcete jako důkaz, že toto místo opravdu stojí za návštěvu?

Jeden z nejhlubších kaňonů v Evropě, vyhloubený do vápence řekou Verdon se nachází na pomezí Přímořských a Provensálských alp. Táhne se cca 21 km od městečka Castellane až k jezeru Sainte Croix.

Při cestě autem potkáte mnoho odpočívadel, na kterých můžete zastavit a kochat se krásou okolní krajiny. Silnice vede po obou stranách kaňonu. Některé úseky podél kaňonu můžete projít i pěšky. Na vápencových stěnách najdou vyžití i horolezci – je tu přes 1500 cest! Můžete vyzkoušet i rafting a canyoning.

Určitě nevynechejte ani slavný most Artuby, ze kterého je nádherný výhled, klene se totiž přes kaňon.

Když se dosyta pokocháte nádhernými výhledy na skaliska kaňonu, odpočiňte si u jezera Sainte Croix. Půjčte si šlapadlo, vykoupejte se v nádherně azurové vodě.

Garantuji vám nezapomenutelný zážitek!

Tipy, co vidět v nedalekém Monaku, najdete TADY.

Anna Škvařilová
Miluji cestování, svobodu a dobrodružství. Mou vizí je rozšiřovat lidem obzory. Ve světe se dozvíte a naučíte spoustu užitečných věcí a zbavíte se mnoha zažitých stereotypů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů