Dubaj – doprava z letiště i po městě

Při mezipřistání v Dubaji, po cestě do Nepálu jsme trošku litovaly, že nemáme čas podívat se do města. Většinu času v Dubaji jsme trávili na letišti nebo v hotelu.

Proto když jsem kupovala letenky na Srí lanku, naplánovala jsem v Dubaji delší čas mezi jednotlivými lety, abychom mohly vyrazit do města.

Když přiletíte do Dubaje, s největší pravděpodobností přistanete na Terminálu 2, který slouží pro mezinárodní přílety a odlety. Terminál 1 je pro menší vnitrostátní lety a Terminál 3 pro letadla Emirates.

Terminál 1 a 3 jsou s městem propojené metrem (je to spíš nadzemka, ale říkají tomu metro).

Terminál 2 stojí dost stranou od ostatních dvou a přístup k němu je mnohem komplikovanější, ovšem zvládnutelný.

V Dubaji se na městskou dopravu nekupují jednotlivé jízdenky, ale koupíte si kartu, na kterou si nabijete peníze. Před nástupem a při výstupu z dopravního prostředku si kartu pípnete na označeném zařízení. (Něco jako Oystercard v Londýně).

Karet je několik druhů. Zlatá karta vás opravňuje sedět v metru v Gold zóně, která je opravdu luxusní. Stříbrná (tu jsme si braly my) je klasická karta, kde se odečítají peníze podle projetých zón. Další karty jsou například jednodenní neomezená jízdenka, vícedenní neomezená jízdenka atd. Karta má platnost 5 let.

Ceník karet i plán linek najdete zde:

Kartu si koupíte v trafice na Terminálu 2 a dobíjet peníze na ni můžete na každé zastávce v příslušném automatu. Vše je v angličtině a postup je jednoduchý.

Před Terminálem 2 nasednete do autobusu číslo 43 a pojedete s ním jen kousek na zastávku metra Abu Baker Al Siddique a odtud pokračujete metrem dál dle potřeby.

Zpět na letiště to funguje úplně stejně.

Mě se nejvíc líbí oranžová tramvajové linka, která vám udělá krásnou vyhlídkovou jízdu po okolí Dubai Marina.

V případě krize či nedostatku času můžete dojet červeným metrem až na Terminál 1 nebo 2 a odtud si vzít taxi na Terminál 2. Cena se pohybuje okolo 40-50 dirhamů v závislosti na počtu ujetých kilometrů.

Na letišti také funguje Ladies taxi. Růžový taxík, který řídí žena v růžovém šátku. Skvělá volba pro ženy, které cestují samy. 🙂

plecháček

Plecháček najdete TADY

Dubajská městská doprava je jednoduchá a přehledná. Autobusy, vlaky i tramvaje jsou čisté a moderní.
Jediné negativum je v klimatizaci, která jede opravdu na plno a teplotní rozdíly jsou velké. Bude se vám hodit například nějaký šátek, který vám hlavně při delších přesunech zpříjemní cestu. 🙂

Anna Škvařilová
Miluji cestování, svobodu a dobrodružství. Mou vizí je rozšiřovat lidem obzory. Ve světe se dozvíte a naučíte spoustu užitečných věcí a zbavíte se mnoha zažitých stereotypů.
Komentáře
  1. Ivet napsal:

    Mám na blogu podobný článek, tedy informace potvrzuji :D.

    Já Dubaj měla pouze jako přestupný bod, ale i tak jsem toho stihla hodně. Ovšem nemůžu říct, že by mne nějak extra ohromila.
    Každopádně nejznámější místa (jako Dubai Mall a podobně), ty opravdu stály za to 🙂

    BLOGEREM

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů