Dole v dole – Na ametysty do Rakouska

Občas věci fungují úplně jinak, než bychom chtěli, ale ve výsledku to není zase tak špatné.

Tohle byl přesně můj případ s Amethyst Welt, Maissau v Rakousku. Hledala jsem úplně něco jiného, ale co čert nechtěl, nějak jsem se dostala až na web Ametystového světa . A tak jsem maličko změnila plány a super výlet do Rakouska byl na světě.

Maissau je malé město na severu Rakouska, kam jsme se vydaly autem z Brna. Se sestrou a s navigací, jinak by se mi asi nepodařilo najít – bez navigace, ne bez sestry. 😉 Vůbec není potřeba řešit rakouskou dálniční známku, cesta vede mimo dálnici.

20160507_135216

Amethyst welt Maissau.

S Verčou se hodně zajímáme o drahé kameny a polodrahokamy, jejich sílu a energii. A Ametystový svět úplně předčil naše očekávání, vůbec se nám odsud nechtělo. Ale to už předbíhám…

Dorazily jsme ráno, chviličku po otevírací době a tak přilehlé parkoviště bylo příjemně prázdné. Pokud to půjde, naplánujte si příjezd také hned z rána, protože s přibývajícím časem se do areálu nahrne hodně lidí a parkoviště je úplně plné.

plecháček

Plecháček najdete TADY

Z parkoviště přejdete rovnou do hlavní budovy, kde si musíte zakoupit vstupenky. My si vzaly kombinované vstupenky a navíc i vstupenku na dolování kamenů. Protože na to jsme se těšily nejvíc, až se budeme hrabat v hlíně a hledat poklady. 😀 Pokud je tohle i váš cíl, doporučuji počkat s nákupem suvenýrů až na později, protože je velká šance, že si suvenýry pro celou rodinu nakopete sami. Víc informací ke vstupnému najdete zde. Bohužel stránka je v němčině, ale pokud tímto jazykem úplně nevládnete, automatický google translator vám pomůže.

Měly jsme celkem štěstí, protože jsme se náhodně připojily ke slovenskému zájezdu, který byl po areálu provázen českou průvodkyní, což bylo úplně super. Výklady bývají v němčině a i přesto, že se svou němčinou bych tomu tak nějak rozumněla, asi bych úplně nedokázala dělat simultánní smysluplný překlad pro ségru.

Po návštěvě muzea a ametystové štoly, kde jsme se dozvěděli hodně zajímavého nejen z historie, ale i ze vzniku této lokality, dolu a areálu celkově jsme se rozhodly, že nastal čas na vlastní zkušenost s dolováním fialového nerostu.

20160507_112631

Vstup do ametystového tunelu.

20160507_114848

Ametystová žíla ve skále.

20160507_114052

Průřez skálou.

Náš první dojem z dolování byl, že je to spíš jen pro děcka, aby se zabavily a pobavily (a my jsme pro každou srandu a tak jsme to taky chtěli vyzkoušet). Ale jak nám průvodkyně později vysvětlila, dolování je úplně pro každého). V Ametystovém světě si sami dolují drahé kameny pro obchůdek se suvenýry a podzemní zásoby jsou zde opravdu bohaté.

Zbytky hlíny po dolování jsou vždycky plné drobných úlomků, které už ale nejsou pro obchůdek nijak zajímavé. A tak každý den navezou do oploceného areálu čerstvou porci vydolované hlíny a kopáči tak mají jistotu, že v zemi vždycky něco najdou.

U vstupu do této oplocené části vyměníte svou vstupenku za kyblík, krumpáček a lopatku, připadáte si jako jeden ze sedmi trpaslíků a máte přesně jednu hodinu na to, abyste si ze země vydolovali svůj poklad.

SAM_4478

Hej hou, hej hou a trpaslíci jdou…

Musím přiznat, že to byla celkem dřina. Půda byla suchá, tvrdá a slunce pálilo jako o život.

Po pár minutách jsme narazily na úsek vlhké hlíny a uvědomily jsme si, že se jedná o čerstvou navážku z ametystového dolu. Už si nepamatuju, kdo našel ametyst jako první, protože jsme měly úplnou ametystovou horečku. 😀 Ségra úplně zapomněla na to, že je těhotná a kopala jako divá. 😀 Ale to jen potvrzuje fakt, že Ametystový svět je vhodný pro celou rodinu, bez ohledu na věk potomků.

SAM_4481

Moje sestra – těhotná hornice 🙂

Já – trpaslice – hornice

SAM_4482

V zápalu ametystové horečky

SAM_4486

Proplachování kamenů ve vodním korýtku

Užily jsme si vážně kopec zábavy a našly jsme spoustu kamínků různých velikostí. Od miniaturních úlomků až po celkem solidní kousky. Byly jsme na sebe opravdu pyšné. 😀

SAM_4483

Po hodině tvrdé důlní práce 😀

20160507_130607

SAM_4488

No ale kromě ametystů tu mají i nádhernou relaxační zónu, kde můžete obdivovat krásy živé a neživé přírody a perfektně načerpáte energii. Nikam nepospíchejte a užijte si čas strávený v parku. Je tu krásná čakrová stezka a spousta zajímavých místeček k odpočinku.

20160507_133020

Veronika a obří křišťál v jednom z relaxačních koutů.

20160507_133229

Další relaxační místo bylo kruhové s velmi starým dubem uprostřed.

20160507_130742

Areál je opravdu rozlehlý

20160507_133756

Čakrová cesta

Návštěvu Amethyst Welt v Maissau můžeme obě vřele doporučit. Je to velmi zvlášní a neobvyklé místo, odkud budete odjíždět plní dojmů a pozitivní energie.

My jsme se odsud vydaly dál do přírodního parku Blockheide obdivovat kameny a monolity úplně jiných rozměrů. O tom ale více v dalším článku.

Pokud se necháte naší cestou inspirovat a vyrazíte v našich stopách, napište mi pak, jak se vám v Amethyst welt líbilo. 🙂

Anna Škvařilová
Miluji cestování, svobodu a dobrodružství. Mou vizí je rozšiřovat lidem obzory. Ve světe se dozvíte a naučíte spoustu užitečných věcí a zbavíte se mnoha zažitých stereotypů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů