Co nevynechat v Amsterdamu?

15 věcí, které opravdu stojí za to.

1. Dřeváky

Tradiční lidová obuv je nejen jedním ze symbolů Amsterdamu, ale také stále využívaná obuv se skvělými vlastnostmi. Naučit se v nich chodit prý chvíli trvá, ale stojí to za to. Dovezte si taky jedny jako suvenýr.

 

2. Typické holandské jídlo.

Holandské jídlo je prostě zvláštní, ale já jsem mu přišla na chuť ihned. Určitě vyzkoušejte něco tradičního, ať si sami můžete udělat obrázek o místní kuchyni.

 

 

3. Coffee shopy

Coffee shopy jsou dalším pověstným symbolem Amsterdamu. Pokud je toto Váš šálek čaje, určitě nějaký navštivte a odneste si zajímavý zážitek.

 

 

4. Hranolky

Postupem času zjišťuji, že hranolky jsou prostě moje nejoblíbenější jídlo. A to na všechny možné hranolkové způsoby. V Amsterdamu dostanete obrovské super hranolky a na výběr máte z několika desítek druhů omáček. Je to paráda. 🙂

 

 

5. Rijksmuseum

Národní muzeum se nachází na náměstí Museumplein a toto místo stojí za návštěvu, i kdyby jste neměli v plánu jít přímo do muzea. Na náměstí se nachází rovněž spousta stánků s občerstvením, nebo rukodělnými výrobky.

 

6. Wafle

Wafle najdete v Amsterdamu téměř na každém rohu a určitě by byl hřích alespoň jednou je neochutnat. Mě se nejvíc líbil tento způsob přípravy a byla to vážně mňamka. WafelPop najdete na trhu na náměstní Museumplein.

 

 

7. Van Goghovo muzeum

Toto muzeum se opravdu vyplatí navštívit. Expozice je přehledně sestavená a i pokud běžně v muzeu usínáte, tady vydržíte pár hodin. Za mě opravdu super místo nadupané informacemi.

 

 

8. Květinový trh

Teď v zimě květinový trh neoplývá tolika rozkvetlými tulipány a jinými květinami, za to si však můžete pořídit perfektní výbavičku a dovézt si tak originální suvenýr. Moje tulipány už kvetou. Doma v květináči. 😀

 

 

9. Sýrárna

Holandsko je proslulé výrobou sýrů a pravdou je, že místní sýry jsou opravdu dobré. Já jsem měla možnost ochutnat za svůj pobyt všechny možné varianty, ale nejvíc mě zaujala gouda s levandulí, kokosem, nebo rumem. 😀 Sýry kupujte trošku mimo turistické centrum, protože jinak zbytečně přeplatíte.

 

 

10. Pivo

V Amsterdamu máte možnost ochutnat nespočet druhů místních, nebo třeba belgických piv včetně ovocných, které nemají s našimi „cidery“ naprosto nic společného. Většinou se prodávají ve třetinkových lahvích, nebo točená. Některá slabší a jiná zase pekelně silná, ale všechna moc dobrá. 🙂

 

 

11. EYE film institute

Trajektem od vlakového nádraží Centraal se zdarma přepravíte přes kanál do části Amsterdam Noord, kde můžete mimo jiné navštívit filmový institut EYE. Mají tu hodně cool suvenýry. 🙂

 

 

12. Čtvrť červených luceren / Red light district

Tato vyhlášená čtvrť je dalším místem, které určitě nevynechejte. Rozšíříte si obzory a získáte zajímavý pohled na věc. 🙂 Pozor! Je zakázáno fotit děvčata „vystavená“ ve vitrínkách, tak se raději vyvarujte problémům.

 

 

13. Procházka městem

Procházce městem se pravděpodobně nevyhnete. Je to nádhera. Užijte si všudypřítomné kanály, kola, hospůdky a obchůdky a nasajte pořádně místní atmosféru.

 

 

14. Houseboat

Pokud se Vám nepodaří bydlet na houseboatu tak jako nám, běžte se do nějakého alespoň podívat. Kousek od domu Anny Frankové se nachází i Houseboat muzeum, samozřejmě na houseboatu. 🙂

 

 

15. Dům Anny Frankové

Dům Anny Frankové stojí za to navštívit a připomenout si tak nepěknou část naší historie. Nezapomeňte si vstupenky rezervovat dopředu, protože jinak je šance, že se Vám podaří dostat dovnitř téměř minimální.

 

 

Amsterdam a Holandsko všeobecně má v mém srdci své místo a už se těším na další návštěvu.

Anna Škvařilová
Miluji cestování, svobodu a dobrodružství. Mou vizí je rozšiřovat lidem obzory. Ve světe se dozvíte a naučíte spoustu užitečných věcí a zbavíte se mnoha zažitých stereotypů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů