10 filmů, po kterých budete mít chuť vyrazit na cestu

Fuerteventura

Název tohoto článku může být trošku zavádějící. Po shlédnutí některých filmů možná budete mít chuť vyrazit na cestu, možná ale taky budete mít chuť změnit svůj životní styl a nebo více nahlédnout do svého nitra.

Moje oblíbené filmy, které vám zakrátko představím, se většinou točí stále kolem toho stejného: hory, moře, sport a pohyb, touha, odhodlání a odvaha jít za svými sny a žít svůj život podle sebe.

1. Trabantem až na konec světa

Celou trabantí sérii filmů a seriálů prostě miluju. Účastníci expedic jsou nekonvenční, zdánlivě nebojácní a krásně dokazují, že všechno jde, když se chce. A to se mi moc líbí. Cestování je prostě otázkou odvahy. Trabantem tam a zase zpátky je poslední z pětice filmů Dana Přibáně o bláznivých cestách „žlutého cirkusu“ světem.

Na film se můžete podívat tady a podpořit tak jeho tvůrce.

2. Divočina

Díky filmu Divočina s Reese Witherspoon mám velký sen jednou taky projít Pacific Crest Trail (až budu velká a seberu na to odvahu). Smutek, hněv, slzy i obrovské odhodlání a naprostá změna života, se kterou se Reese ve filmu vypořádá mě pokaždé úplně dostane. Už jen teď, když o tom píšu, mám chuť nazout pohorky a prostě jen jít…

3. Sedm let v Tibetu

Příběh podle skutečné události vychází z autobiografické knihy rakouského horolezce Heinricha Harerra. Himálaje, horolezectví, Tibet, mladý Dalajláma, čínská invaze i klasické mezilidské vztahy a s nimi spojené problémy. Sedm let v Tibetu si určitě taky užijete.

4. Bethany Hamilton: Unstoppable

Jestli jsem se na nějaký film vážně těšila, tak to byl tento. Bethany už od dětství milovala surfing, avšak v roce 2003 po útoku tygřího žraloka přišla o celou levou paži. Ani to ji však nezabránilo věnovat se milovanému surfování a stát se takřka legendou. Skvělý dokument plný odhodlání a motivace předává silné poselství, že když něčemu věříme, tak toho dosáhneme.

Na film se můžete podívat tady a podpořit tak Bethany na její další cestě.

5. Století Miroslava Zikmunda

Životopisný film odkrývá mnoho věcí, které se děly nejen na pozadí známé cestovatelské dvojice Hanzelka a Zikmund. Netajím se tím, že pan Zikmund je můj velký oblíbenec – už jen proto mám tento dokument ráda. Česká (nejen) cestovatelská historie ve filmu Století Miroslava Zikmunda stojí opravdu za shlédnutí.

Na tento dokument se můžete podívat tady.

6. Jíst, meditovat, milovat

Tento film je tak známý a přesto tak úžasný! Vždy když potřebuji dodat energii, naději a chuť na nové, lepší zítřky, pustím si Jíst, meditovat, milovat. Chtěla bych to někdy udělat jako božská Julia Roberts – trojkombinace Itálie – Indie – Bali zní perfektně. Film je natočen na motivy skutečného příběhu – co víc ještě potřebujete slyšet? Užijte si to…

7. Sloboda pod nákladom

Sloboda pod nákladom je fascinující dokument Pala Barabáše o tatranských nosičích. O lidech, kteří dobrovolně vynáší do horských chat těžké zásoby. O svobodě, kterou v horách najdete, ale také o tom, že v horách můžete navždy ztratit srdce.

Na tento film se můžete podívat tady a podpořit tak jeho tvůrce.

8. Mamma Mia!

Tak tenhle film je moje srdeční záležitost. V Řecku jsem kdysi strávila několik měsíců na letní stáži a tato krajina mi naprosto přirostla k srdci. Film Mamma Mia mi pokaždé nádherně připomene atmosféru Řecka, úplně z něj cítím vůni rozpálených strání! Navíc se skvělou hudbou od Abby a báječným hereckým obsazením. Dokonalost sama. 😀

8. Útěk do divočiny

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, vykašlat se na moderní civilizaci a prostě vyrazit pryč od toho všeho? Ve filmu Útěk do divočiny, který je natočený podle stejnojmenné knihy, se s hlavním hrdinou do pořádné divočiny podíváte. Jak to celé dopadne? Dozvíte se na konci filmu. A pozor, vše je podle skutečné události.

10. Choose Your Wawe

Český dokument Choose Your Wave byl jeden z prvních filmů které jsem viděla, když jsem se o surfing začala víc zajímat. Miluju filmy a dokumenty o lidech, kteří se rozhodli jít za svým snem a nebojí se žít nekonvenční život. Příroda, oceán, zajímavý mindset několika surfařů – tento český dokument si užijete.

Na film se můžete podívat tady a podpořit tak jeho tvůrce.

Anna Škvařilová
Miluji cestování, svobodu a dobrodružství. Mou vizí je rozšiřovat lidem obzory. Ve světe se dozvíte a naučíte spoustu užitečných věcí a zbavíte se mnoha zažitých stereotypů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů